Kurs malowania henną 19.03.2017

Kurs malowania henną z Mehendi Masala 2017

http://kurs.mehendi.pl/

Zapraszam serdecznie na nową odsłonę warsztatów sztuki mehendi. Przedstawiam pięciogodzinny autorski kurs malowania naturalną henną, który składa się z dwóch części – grupy początkującej „Namaste henna” oraz średnio-zaawansowanej „Radża henna”.

Kurs obejmuje teorię o sztuce i tradycji mehendi, wiedzę o właściwościach henny, zapoznanie się z różnymi stylami, dużo ćwiczeń przygotowujących do wykonania wzorów na ciele, pracę indywidualną i w parach (praca z klientem) już bezpośrednio na ciele oraz niezwykle istotną praktykę mieszania pasty z henny wraz z wykonaniem aplikatora.
Uczestnicy używać będą na warsztatach najwyższej jakości naturalnej henny, otrzymają materiały do ćwiczeń, dużą dawkę informacji, porad praktycznych, a przede wszystkim potężny zastrzyk inspiracji twórczej.

Po tym kursie będziecie gotowi rozpocząć własną przygodę z mehendi.

Zapraszam do udziału w całym kursie lub w pojedynczym warsztacie.

***************

Szczegółowy opis kursu:
CZĘŚĆ I
Warsztat „NAMASTE HENNA”

Warsztat „Namaste henna” to pierwszy poziom Kursu malowania henną z Mehendi Masala.
Program skierowany jest dla osób początkujących, które nie miały jeszcze przyjemności własnoręcznego malowania henną lub dla tych którzy pierwsze próby mają już za sobą ale chcą dowiedzieć się czegoś więcej.

„Namaste henna” to dwugodzinny warsztat grupowy podzielony na część teoretyczną i ćwiczeniową zakończoną własnoręcznym wykonaniem małego wzoru na własnym ciele.

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

* Na początku przedstawię się Wam ja, czyli Agata Wójt. Opowiem Wam historię mojej miłości do henny, której to efektem jest projekt Mehendi masala.

Jeśli chcecie poznać mnie już teraz, zajrzyjcie na
www.mehendi.pl(strona poświęcona hennie);
www.masalka.pl(blog podróżniczo-kulinarny na temat Indii),

* Przedstawię Wam główną bohaterkę wieczoru, czyli tajemniczą Lawsonię Inermis, znaną powszechnie jako henna. Wyjaśnię czym jest „mehendi” i opowiem o tradycji malowania henną w świecie Orientu. Opowiem Wam jakie „magiczne” właściwości ma henna i jak się je wykorzystuje.

* Zdradzę Wam tajemnice starodawnych kultur, czyli powiem jak przygotować idealną pastę z henny

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

W drugiej części warsztatu zamienimy się w artystów, którzy stworzą oryginalne wzory mehendi na własnej skórze.

Zaczniemy od omówienia narzędzi niezbędnych do sztuki mehendi. Każdy uczestnik otrzyma rożek wypełniony świeżą hennową pastą.

Przejdziemy do ćwiczeń, które przygotowane są specjalnie dla osób początkujących. Poznacie podstawowe kształty i opanujecie podstawowe techniki mehendi. Po wykonaniu serii ćwiczeń wykonacie prosty kształt na własnym ciele.
Jeśli będzie Wam mało to zapraszam do udziału w drugim etapie kursu.

***********************

„RADŻA HENNA” to kontynuacja kursu Nauki malowania henną z Mehendi Masala.

Warsztat ten przeznaczony jest dla osób średnio-zaawansowanych, czyli dla tych które ukończyły pierwszy stopień „Namaste Henna” oraz dla osób, które samodzielnie malowały już mehendi i opanowały podstawy.

Warsztat „Radża henna” to 3-godzinne intensywne zajęcia praktyczne obejmujące 3 bloki:

1. przygotowanie idealnej pasty z henny oraz aplikatora do nakładania henny na skórę
2. ćwiczenia po których uczestnik będzie potrafił samodzielnie wykonać wzory w 3 stylach :
nowoczesny styl łańcuszkowy,
tradycyjny styl indyjski (mandala)
geometryczny styl marokański
3. Malowanie na ciele – praca w parach / praca z klientem + porady praktyczne

CZĘŚĆ I

Pierwsza część to samodzielne przygotowania aplikatora (rożek) oraz świeżej, w 100% naturalnej pasty z henny. Omówimy dokładnie składniki pasty i dowiecie się jakie są ich funkcje.
Każdy uczestnik otrzyma wydrukowany przepis na idealną pastę henny wraz z instrukcją jej przyrządzenia. Zabierzecie ze sobą do domu porcję wymieszanej na zajęciach pasty z henny, której będziecie mogli używać do pogłębiania praktyki.

Nauczycie się w prosty sposób przekładać pastę do rożka i odpowiednio zamykać go.
Dowiecie się też jak hennę przechowywać by jak najdłużej zachowała świeżość i właściwości barwiące.

Wiedza o tym jak przygotować własnoręcznie pastę z henny to niezbędna umiejętność potrzebna do wykonywania pięknych wzorów mehendi. Świeża pasta z henny lepiej barwi skórę od gotowych rożków i jest zdrowa dla skóry. Nie uczula, nie wywołuje podrażnień ani poparzeń. Gotowe, dostępne na rynku preparaty nie dają 100% gwarancji bezpieczeństwa oraz po prostu są słabszej jakości i nie dają tak intensywnego koloru mehendi jak przy użyciu świeżej pasty.

CZĘŚĆ II

W drugiej części korzystając z własnoręcznie zrobionego rożka wykonacie na papierze zestaw ćwiczeń, które zaznajomią Was z trzema popularnymi i modnymi stylami mehendi. Będą to bardzo modny styl łańcuszkowy, tradycyjny indyjski oraz marokański. Każdy jest inny, wszystkie są równie piękne. Otrzymacie wydruki z inspiracjami wzorów w każdym stylu.

CZĘŚĆ III

Następnie przejdziemy do ćwiczeń w parach by nauczyć się pracy z drugą osobą (klientem) i malowania na czyjejś skórze. Będziecie pracować na zmianę. Podpowiem Wam jak rozmieszczać wzory, jak ustawić ciało i jak dopasować wzory do kształtu ciała.

Porozmawiamy też na temat przygotowania skóry przed mehendi oraz o końcowej pielęgnacji.

FAQ
1. Na warsztatach używać będziemy wyłącznie naturalnej indyjskiej henny. Świeżo przygotowana do celów warsztatowych pasta nie zawiera żadnych składników chemicznych. Jest w 100% organiczna i zdrowa dla skóry. Pasta zawiera hennę, naturalny olejek eukaliptusowy i lawendowy, wodę oraz cukier. Jeśli ktoś ma uczulenie na któryś z tych składników, proszę o informację. Henna nie zawiera barwnika PPD.

2. Uczestnicy samodzielnie będą nakładać hennę na skórę sąsiada lub na swoją własną. Ja nie będą Was malować. Henna barwi skórę na kolor brązowy na czas ok. 7-14 dni. Po nałożeniu na skórę henna potrzebuje ok. 20 minut aby wyschnąć. Nakładanie henny na skórę zakończymy więc ok. 15 minut przed zakończeniem warsztatów aby henna zdążyła wyschnąć i żebyście mogli bezpiecznie założyć kurtki, swetry.

3. Jako, że warsztat będzie mieć część praktyczną (szczególnie chodzi o mieszanie henny), zaznaczam, że można się troszkę umazać. Henna spiera się z ubrań.

4. Aby dobrze przygotować skórę do mehendi możecie dzień przed warsztatami zrobić peeling skóry. Przed warsztatami nie natłuszczajcie skóry.

5. Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe.

6. Materiały warsztatowe objęte są prawami autorskimi @Mehendi Masala.

**************************
DATA I MIEJSCE:

19 marca 2017 roku niedziela

13:30-15:30 „Namaste henna” grupa początkująca

15:30-16:00 przerwa

16:00-19:00 „Radża henna” grupa średniozaawansowana

Strefa Jogi i Medytacji
ul. Piotrkowska 53
Łódź

*************************************
INFORMACJE O ZAPISACH

KOSZT od osoby:

Cały kurs 5 godzin:

260 zł przy zapisach* do 28.02.2017
280 zł przy zapisach od 1.03 do 11.03.2017
300 zł przy zapisach od 12 do 17.03.2017
320 zł przy zapisach w dniach 18 i 19 marca 2017 r.

*zapisy oznaczają wpłatę zadatku w wysokości 150 zł

Pojedynczy warsztat :

Namaste henna – grupa początkująca 2 godziny
120 zł
Aby zapisać się należy wpłacić zadatek w wysokości 60 zł

Radża henna – grupa średnio-zaawansowana 3 godziny
200 zł **
Aby zapisać się należy wpłacić zadatek w wysokości 100 zł

PROMOCJA: dla osób, które wcześniej uczestniczyły w warsztatach dla osób początkujących Mehendi Masala obowiązuje 10% zniżki na grupę średnio-zaawansowaną, czyli 180 zł . Promocja obowiązuje przy zapisach do 12 marca 2017. Podajcie mi tę informacje przy zapisach żebym mogła Was zweryfikować.

W sprawie zapisów proszę o kontakt na agata.wojt@gmail.com , możecie też kontaktować się ze mną przez formularz, który znajdziecie na stronie http://kurs.mehendi.pl/

O wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłaty zadatku. Obowiązuje limit miejsc 12 osób
Zajęcia odbędą się jeśli zbierze się minimum 5 osób na grupę.

PYTANIA KIERUJ NA :
agata.wojt@gmail.com / wiadomość na facebooku/ 609 613 112

Warsztaty zaczynamy punktualnie. Proszę przyjść 10 minut przed rozpoczęciem by uregulować płatności.

Zapraszam i do zobaczenia Agata Wójt

Zajrzyjcie na piękną stronę http://kurs.mehendi.pl/

Napisz co sądzisz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.