Koncert muzyki indyjskiej Lucyan i Maurizio Murdocca (Włochy)

Koncert muzyki opartej na tradycji Indii – sitar, tabla (bębny indyjskie), bansuri (flety indyjskie)

Lucyan (sitar – indyjski instrument strunowy, indyjski flet „bansuri”) i Maurizio Murdocca Włoch z (tabla – zestaw dwóch bębnów indyjskich).

Polsko-włoski duet przedstawi muzykę opartą na tradycji indyjskiej z elementami nowoczesności. Będą to kompozycje Lucyana oraz utwory indyjskie. W ramach koncertu muzycy przybliżą publiczności ich instrumenty, opowiedzą ich historię, pokażą jak się na nich gra itp.
Ubarwią muzykę poetyckie fragmenty nauk indyjskich mistrzów duchowych, takich jak Kabir czy Jiddu Krishnamurti.

Lucyan (Lucjan Wesołowski) gra na wielu instrumentach strunowych, perkusyjnych i fletach. Nagrał 28 CD i kaset ze swoimi utworami, które zostały wydane różnych krajach.. W roku 2008 wydano w USA 6 DVD z kursami jogi, których podkład muzyczny został skompletowany z jego nagrań , a jego muzyka była ilustracją muzyczną do filmów, spektakli teatralnych i programów TV. Lucyan występuje od ponad 40 lat, zaprezentował ponad 1.000 koncertów w Polsce, Włoszech, Szwajcarii, Irlandii, Finlandii, na Węgrzech, w Czechach, Maroku, Hiszpanii, Portugalii, Austrii i Niemczech.

https://www.youtube.com/watch?v=0mgjinWvb9U
https://www.youtube.com/watch?v=ITtWwbGZeK8

Maurizio Murdocca z czołowych włoskich tablistów, udziela się jako wykonawca i nauczyciel gry na tabli. Wystąpił setki razy jako członek różnych zespołów, jego partie muzyczne zapisano na wielu płytach.

https://www.youtube.com/watch?v=p4cjcsP5Koc

Koszt: 35 zł/osoba
Zapisy przez FB (w wiadomości), mailowo na kontakt@jogazgierz.com lub w inny sposób w Strefie Jogi i Medytacji Czwarte piętro.
Liczba miejsc ograniczona.

Spotykamy się w piątek 12 maja na Piotrkowskiej 53 w Strefie Jogi o godz. 20:00. Na miejscu herbatka i owoce.

Napisz co sądzisz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.