Szczegóły Wydarzenia

Praktyczny kurs nauczycielski Jogi dla Dzieci 4-5 grudnia 2021

Kurs w małej grupie. (sobota-niedziela, możliwy nocleg na sali)

Kurs skierowany głównie do przyszłym nauczycieli jogi dla dzieci, rodziców, pedagogów lub innych osób prowadzących zajęcia dla najmłodszych w placówkach edukacyjnych, na koloniach czy eventach.

Przedstawianie dzieciom jogi już w młodym wieku może pomóc im w nauce zdrowego stylu życia i stworzyć podstawy dla sprawnej, świadomej przyszłości. Ponadto praca z dziećmi stanowi wartość dla nas samych i może stanowić wyjątkowy element na ścieżce własnego rozwoju.

Podczas dwóch dni uczestnicy dostaną wiedzę w zakresie:
-zabaw edukacyjnych oraz systemu przekazywania wiedzy poprzez gry
-rozgrzewki ruchowej
-nauka jogowych asan dla dzieci oraz odpowiedniego ich doboru biorąc pod uwagę możliwości oraz wiek dzieci
-technik oddechowych wykorzystywanych w pracy z dziećmi
-technik relaksacyjnych i medytacji
-metod pomocnych przy pracy z grupą, tworzeniu integracji
-budowania wzajemnego szacunku i zrozumienia
-przekazywania wiedzy z użyciem

Kurs ma na celu przygotowanie dorosłych osób do pracy z dziećmi, by pomóc im: kształtować umiejętności rozwiązywania konfliktów, wzmacniać poczucie własnej wartości, akceptować siebie i innych, wzmacniać poczucie odpowiedzialności, przynależności z grupą, równocześnie dbając o umiejętności liderskie, być świadomym swojego ciała i swoich myśli, panować nad swoimi emocjami, radzić sobie ze stresem i napięciami; poprawić swoją pamięć i koncentrację; zwiększyć pewność siebie, uwierzyć we własne talenty i możliwości.

JOGA DLA DZIECI to kreatywne zajęcia, łączące edukację z zabawą, które mają korzystny wpływ na koordynację ruchową oraz wzmacniają ciało. Joga dla dzieci wpływa również pozytywnie na umysł. Dzięki relaksacji dzieci stają się uporządkowane i twórcze, naturalne w kontaktach, pełne wewnętrznego spokoju i pewności siebie. Ponadto joga pomaga dzieciom rozwinąć więź zarówno ze sobą jak i z otoczeniem. Dzięki ćwiczeniom dziecko może wypracować właściwą postawę, siłę i równowagę. Gry uczą współpracy, rozwiązywania konfliktów bez użycia agresji.

Czas trwania – ok 20 godz. praktyki i wiedzy (rozłożone na dwa dni, możliwość darmowego przenocowania na sali).

Sobota godz. 11:30 – 20:00
Niedziela 8:00 – 16:30
Oczywiście przerwy na jedzonko i herbatkę 🙂
Koszt kursu: 700 zł/osoba (płatność na miejscu). Zaliczka 100 zł płatne na konto do 25.11.2021.
Ceny dla grup/członków rodziny do negocjacji. Wystawiamy faktury.

Cena obejmuje:
– wiedzę i praktykę
– pomocne materiały edukacyjne
– materiały z poszczególnymi asanami, pendrive
– certyfikat ukończenia kursu
– kawę, herbatę, zimne napoje, owoce i wege przekąski na miejscu (pasty, sałatki), ciepłą zupę w południa
– nocleg na sali (dla chętnych)

Wraz z kursem otrzymujesz:
– dostęp do innych materiałów, które zwrócą twoją uwagę (zdjęć, książek, muzyki)
– dożywotnie bezpłatne konsultacje (:
– rabaty na pozostałe kursy w szkole jogi Jogostan

Spotykamy się w sobotę 4 grudnia o godz. 11:00-11:30 w szkole Jogostanu na ulicy Barlickiego 3 w Zgierzu (parking po drugiej stronie ulicy).

Zaliczki wpłacamy na numeru konta: mBank: 77 1140 2004 0000 3002 7469 4150 EMLIVING Paulina Fuss, ul. Ciosnowska 9, 95-100 Zgierz

Kurs prowadzi:
Krzysztof Sylwestrzak – przygodę z Jogą rozpoczął w 2002 roku. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego, z wykształcenia psycholog, absolwent Interregional Academy of Personnel oraz dietetyk. Nauczyciel programów rozwoju osobistego z elementami Jogi dla dzieci oraz młodzieży. Prowadząc liczne kursy i szkolenia Jogi w Polsce, Indiach i Niemczech zdobył warsztat i doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla różnych grup wiekowych. Nauczyciel fundacji Art of Living. Jeden z prekursorów w Polsce jogi śmiechu.
Od prawie 10 lat nauczyciel na międzynarodowych programów kolonijnych Art Exel dla dzieci w wieku 7-13 lat, oraz YES dla młodzieży. Z dziećmi ćwiczy jogę, uczy technik rodzenia sobie ze stresem, koncentracji oraz szybkiego czytania. Twórca szkoły Strefa Jogi Jogostan. Absolwent rocznego kursu u Janusza Szopy.

Informacje o wydarzeniu
 Barlickiego 3, 95-100 Zgierz, Polska