Szczegóły Wydarzenia

Flow Motion – taniec intuicyjny

Flow Motion to warsztat ruchowy polegający na improwizacji tanecznej w poszukiwaniu swojego autentycznego ruchu oraz przepływu w ruchu i ciele. Budowanie świadomości ciała przez ruch i taniec intuicyjny pozwala „wyjść z głowy”, powrócić do ciała, do czucia i skontaktować się z emocjami.

Zajęcia kierowane są do osób pragnących odzyskać lub wzmocnić kontakt ze swoim ciałem, wsłuchać się w jego sygnały, dotknąć emocji w nim mieszkających, rozpuścić napięcia, odnaleźć w sobie naturalny przepływ w ruchu, tańcu i ciele oraz zadbać o dobrostan i kondycję psychofizyczną.

 

Taniec intuicyjny jest wspaniałą techniką do pracy nad samorozwojem. Podczas zajęć wykorzystujemy umiejętności ruchu, które każde z nas posiada. Poczucie rytmu ani zdolności taneczne nie są konieczne, ponieważ każdy uczestnik znajduje swój własny, autentyczny rytm, dopasowując również intensywność do swoich możliwości. Dzięki temu na parkiecie mogą spotkać się osoby o zróżnicowanej formie i kondycji fizycznej. Podczas półtoragodzinnych zajęć będziemy przełamywać stereotypowe postrzeganie tańca, doświadczamy ciała, wachlarza ruchów, z których możemy korzystać, wolności w tańcu, emocji, poczucia jedności, kreatywności i rozładowania napięć. Zajęcia kończymy relaksacją. Wszystko to w atmosferze dobrej zabawy, zaufania i bezpieczniej przestrzeni jaką tworzymy w kameralnej grupie.

 

🌿Termin: 25 maj godz. 19:00-20:30

🌿Informacje: tańczymy bez butów – boso lub w skarpetkach. Weź ze sobą wodę, wygodne elastyczne ubranie.

🌿Zapisy: cialoczuli@gmail.com

🌿 Opłata: 60 zł

 

🌿 Prowadząca:

Marta Konfederak – Arteterapeutka, certyfikowana trenerka języka ruchu w ujęciu LBMS (Laban Bartenieff Movement System oraz rozwojowe aspekty Terapii Tańcem i Ruchem). Studentka Psychosomatyki i Somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS. Pasjonatka tańca intuicyjnego, medytacji w ruchu, holistycznego podejścia do życia. Zafascynowana tańcem terapeutycznym/DMT (Dance/ Movement Teraphy) Współtworzy Kobiece Kręgi, propaguje Siostrzeństwo oraz rodzicielstwo Bliskości. Prywatnie mama, partnerka i podróżniczka

www.cialoczuli.pl

FB: cialoczuli Marta Konfederak

Insta @self_konfi_dance

 

„Taniec niekoniecznie musi być powabny, piękny czy spektakularny. Może być groteskowy, brzydki, nieporadny, śmieszny albo budzący strach. Taniec może wyrażać konflikty. Można tupać, przewracać się, atakować, obejmować i rozciągać się. Można się otwierać, zamykać, pełzać, obracać się, skakać, biegać. Ruch odbywa się wszędzie i stale. Objawia się w ruchach naszych komórek, pulsowaniu krwi, w rytmie oddechu” A. Halprin ♥️

Informacje o wydarzeniu